Modrzew


Modrzew - Szkółka roślin Stecz

Modrzew (łac. Larix) to drzewo iglaste , które najlepiej rośnie w lekkiej, żyznej , wilgotnej glebie. Do małych ogrodów najczęściej polecane są szczepione jego formy. Modrzew pomimo , że należy do roślin iglastych jesienią zrzuca igliwie , by wiosną czarować nas soczystą zielenią, więc nie bójmy się tego „mankamentu” , ponieważ ta roślina może wnieść do naszego ogrodu wiele walorów dekoracyjnych. . Roślina ta doskonale znosi zanieczyszczenie powietrza, w związku z tym może być sadzona również w zieleni miejskiej oraz przy obiektach przemysłowych. Naturalnie występuje w lasach. Jako roślina dekoracyjna cieszy się ogromną popularnością (zwłaszcza odmiany o zwisającym pokroju) i jest często stosowanym materiałem roślinnym w kompozycjach ogrodowych.  Ozdobny charakter form szczepionych można wykorzystać w zorganizowanych układach aranżacyjnych, sadzone pojedynczo oraz w pojemnikach.  

MODRZEW

ODMIANA OPIS
Modrzew europejski-Kórnik

Odmiana modrzewia o kulistym pokroju. Igły sezonowe , zielone. Pędy z licznymi pąkami pokrytymi żywicą. Wielkość dorastania: forma pienna.

Modrzew europejski-Repens

Odmiana modrzewia o zwisających pędach ku ziemi. Igły zielone, sezonowe. Odmiana najczęściej stosowana jako roślina soliterowa. Wielkość dorastania: forma pienna.

Modrzew japoński-Little Bogle

Odmiana szczepiona na pniu o gęstych pędach i niedużych przyrostach, korona tworzy nieregularny kulisty kształt. Idealny do donic a także do kompozycji ogrodowych w ogrodach skalnych i wrzosowiskach. Wielkość dorastania: forma pienna.