Magnolia


Magnolia

Magnolia

ODMIANA OPIS
Magnolia

Niewysokie, osiągające od 2 do 5 m wysokości drzewko o relatywnie zaokrąglonym pokroju. Ich główną ozdobą są kwiaty, które z dalszej odległości przypominają tulipany, z tym, że kwitnące na drzewie.

Magnolia – Betty

Niewysokie, osiągające do 3,5 m wysokości drzewko o relatywnie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty duże, mają barwę purpurowo-czerwoną od zewnątrz i białą wewnątrz. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja. Obficie kwitnie przed rozwojem liści.

Magnolia – Elizabeth

Zwart krzew, dorastający do 8m o początkowo stożkowatym a w późniejszym czasie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty duże (12,5 cm długości i 5cm szerokości), pojawiają się w okresie kwiecień-maj i mają barwę jasno żółtą. Odmiana szczepiona

Magnolia – Galaxy

Zwart krzew, dorastający do 7m o kolumnowym pokroju. Kwiaty duże, pojawiają się w okresie kwiecień-maj i mają barwę purpuroworóżową, z zewnątrz są ciemniejsze a wewnątrz niemal białe. Bardzo pachnące.

Magnolia – George Henry Kern

Niewysokie, wolnorosnące, osiągające od 2 do 3 m wysokości drzewko o relatywnie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty mają barwę na zewnątrz lila a wewnątrz białe. Bardzo ładnie ukształtowane, 8-10 płatkowe. Kwitnie w maju. Mało wrażliwa na mróz.

Magnolia liliflora– Nigra

Niewysokie, osiągające od 3 do 4 m wysokości drzewko o relatywnie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty mają barwę rubinowo-czerwoną od zewnątrz i białą wewnątrz. Duże (nawet do 16 cm długości) i kielichowate. Kwitnie na przełomie kwietnia i maja.

Magnolia – Ricki

Niewysokie, osiągające od 2 do 3 m wysokości drzewko o relatywnie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty mają barwę purpurowo-czerwoną od zewnątrz i jaśniejszą wewnątrz. Kwitnie w maju. Mało wrażliwa na mróz.

Magnolia soulangiana – Sundew

Szeroki krzew osiągający po 10 latach 4 metry wysokości. Pąki kwiatow są przed rozwarciem podłużne. Kwiaty jasnoróżowe na zewnątrz, u podstawy intensywnie zabarwione a wewnątrz białe. Kwitnie w okresie kwiecień-maj.

Magnolia – Susan

Zwart krzew, dorastający do 2,5-4m o początkowo stożkowatym a w późniejszym czasie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty pojawiają się w okresie kwiecień-maj i mają barwę u podstawy ciemnoamarantową a przy końcach są jaśniejsze.

Magnolia – Yellow Bird

Zwart krzew, dorastający do 2,5-4m o początkowo stożkowatym a w późniejszym czasie zaokrąglonym pokroju. Kwiaty duże, pojawiają się w okresie kwiecień-maj i mają barwę żółtą. Odmiana szczepiona

 

438