Rośliny formowane

Formowane

drzewka formowane

„R ośliny formowane z sezonu na sezon zyskują coraz większą rzeszę amatorów w naszej szkółce, dlatego postanowiliśmy wyjść na przeciw naszym klientom (obecnym i przyszłym) i opisać zalety tychże roślin oraz zaprezentować kilka zdjęć z naszych produktów zaliczanych do tej kategorii.

 

 

 

bonsaiRośliny przyjmują różne charakterystyczne kształty: stożki, kule itd., każda z roślin ma unikalny dla siebie pokrój, barwę czy docelowy rozmiar. Niektóre mają piękne, różnobarwne kwiaty czy liście inne zaś owoce. Niekiedy jednak to nie wystarcza gospodarzowi ogrodu i aby uatrakcyjnić jeszcze bardziej jego wygląd oraz wprowadzić pewną nutkę ciekawości i ekstrawagancji decyduje się na zakup formowanej rośliny.

 

forms3Ogromna gama kształtów jakie znamy z empirycznego widzenia otaczającego nas świata jest inspiracją dla osób które tworzą z roślin swego rodzaju „dzieła sztuki”. Ta początkowo będąca domeną Chin a następnie rozwinięta przez japońskich sztukmistrzów, skądinąd nie łatwa umiejętność nadawania rośliną różnych form jest już znana na całym świecie oraz implementowana w ogrodach nawet najbardziej konserwatywnych pod tym względem posiadaczy zielonych „oaz”. Takie rośliny sprawiają ,iż nasz ogród ma nie spotykany charakter oraz wdzięk. Dlatego zapraszam serdecznie do naszej szkółki i skorzystania z naszej oferty formowanych roślin.

 

Please follow and like us:
Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej na temat ciasteczek.