Klon


Klon-Szkółka roślin Stecz

KLON

ODMIANA OPIS
Klon jesionolistny –Elegans

Klon o drobniejszych listkach, które początkowo są różowawe a z czasem stają się zielone z żółtą nieregularną obwódką. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon jesionolistny –Flamingo

Klon o specyficznych i urokliwych liściach, których aspekt wizualny silnie działa na pozytywne odczucia emocjonalne. Są one początkowo różowe gdy są małe a z czasem stają się biało-pstre. Idealny do nasadzeń ogrodowych w celu zróżnicowania barw. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon jesionolistny –Odessanum

Klon o liściach brązowych lub pomarańczowych wiosną, złocistożółtych latem a jesienią blado-żółtych. Polecany zarówno do nasadzeń pojedynczych jak i rzędowych. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon jesionolistny –Variegatum

Klon o liściach zielonych z białą obwódkom. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon –czerwony

Liście duże o czerwonym i mocno czerwonym zabarwieniu w zależności od odmiany. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon zwyczajny-Drummondii

Klon o dużych liściach. Początkowo są różowe (młode)a następnie jasno-zielone z szeroką kremową obwódką. Wielkość dorastania:forma pienna.

Klon zwyczajny – Globosum Odmiana klona o idealnej, kulistej koronie i zielonym ulistnieniu. Idealna roślina do zastosowani alejowych , zarówno w publicznych nasadzeniach jak i prywatnych przydomowych przy ścieżkach, wzdłuż wjazdów. Stwarza wrażenie formowanej rośliny, w rzeczywistości nie wymagając zabiegów opartych na cięciu.Wielkość dorastania:forma szczepiona na pniu .
Klon zwyczajny-Princeton Gold

Liście duże, młode są jasnożółte a starsze zielonożółte . Wielkość dorastania:forma pienna.