Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Byliny

 

 BYLINY

 

Byliny to rodzaj roślin zielnych, które cechują się niezdrewniała częścią nadziemną i których egzystencja, żywotność trwa dłużej niż dwa lata. Są to rośliny, które świetnie radzą sobie w rejonach gdzie występują zimy. Wynika to z tego, iż część naziemna zamiera na okres zimy, a wiosną z części podziemnej, która przetrwała zimę, odtwarza się część naziemna. Taka strategia funkcjonowania tych roślin pozwala  im egzystować nawet w bardziej wymagających i surowych warunkach klimatycznych. 

Ponadto są to bardzo atrakcyjne wizualnie oraz dekoracyjne rośliny. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele roślin zaliczanych do tej grupy i które z pewnością znajda odbiorców doceniających ich walory estetyczne. Ta mnogość gatunków, już nie wspominając o licznych odmianach, daje dużo możliwości kształtowania otoczenia budynków przy pomocy roślinności. Chętnie wykorzystywane są przez profesjonalnych architektów krajobrazu, twórców terenów zieleni miejskiej, mniej lub bardziej wykwalifikowanych projektantów ogrodów czy amatorsko organizujących swe nasadzenia przydomowe twórców.

Myślę, że niezależnie od poziomu wykształcenia i tytułu jakim się okazuje osoba kształtująca przestrzeń, możliwe jest stworzenie unikalnego i wzbudzającego podziw układu kompozycyjnego.  Byliny różnią  wieloma heterogenicznymi cechami. Pośród tych cech różnicujących możemy wymienić kształt, barwę, wielkość liści, kwiatów, owoców, pokrój rośliny, tempo wzrostu, osiąganą wielkość docelową,  preferowane stanowisko oraz warunki siedliskowe, odporność na choroby oraz zanieczyszczenia, mróz i wiatr czy łatwość uprawy. Cechy te pozwalają na tworzenie wielopostaciowych i pełnych uroku aranżacji. Ograniczeni jesteśmy w tym zakresie tylko wyobraźnią.

herba perennis

Wśród dostępnych roślin są takie których profil i upodobania siedliskowe pozwalają na wykorzystanie do tworzenia układów w mało atrakcyjnych miejscach cienistych. Ta grupa stanowi ważny materiał nasadzeniowy, który jest złotym środkiem na zapomniane i wykluczone miejsca w ogrodzie. Dzięki ich zastosowaniu staną się one bardziej interesujące i fantazyjne. Ponadto barwne byliny rozświetlą ich obraz i ożywią mroczne zakamarki. W ofercie znajduje się wiele pozycji z tej grupy roślinnej, która staramy się ciągle poszerzać o nowe pozycje, aby zapewnić naszym klientom do jak najszerszej grupy wartościowych  produktów o możliwym zaimplementowaniu w naszych warunkach klimatycznych. 

 

BRUNNERA

czysciecCZYŚCIEC

FLOKS

Hosta_'Undulata'_var._albomarginata_FunkiaFUNKIA

GAILARDIA

golteriaGOLTERIA

JARZMIANKA

 JEŻÓWKA

jukaJUKA

KOCIMIĘTKA

 LILIOWIEC

PYSZNOGŁÓWKA

rozchodnikROZCHODNIK

RUDBEKIA

TRYTOMA

WIETLICA

Żurawka - Szkółka roślin SteczŻURAWKA