Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Kostrzewa

Kostrzewa - Szkółka roślin Stecz

Kostrzewa

Kostrzewa (łac. Festuca) jest roślina należącą taksonomicznie do rodziny wiechlinowatych.  Obejmuje bardzo wiele gatunków, powszechnie i konwencjonalnie występujących niemal na całym świecie.

Kostrzewa sina

W ofertach większości szkółek spotykamy te wyselekcjonowane kultywary, które odznaczają się szczególnymi walorami estetycznymi. Są to w większości małe i gęste kępki. Głównie atrakcyjne są niebiesko-barwne gatunki i odmiany , ale także spotkać możemy mniejsze zielone i pięknie prezentujące się osobniki. Polecana do wszelkiego rodzaju nasadzeń. W przestrzeni publicznej odnajdzie swe miejsce w charakterze rośliny parkowej, klombowej, rabatowej, składnika zieleni osiedlowej, cmentarnej czy zieleni przydrożnej. Pięknie prezentują się w nasadzeniach monokulturowych, jak również pojedynczych lub zebrane po 3-5, z odpowiednio określonymi dylatacjami.

OdmianaOpis

Kostrzewa Gautiera – Pic Carlit

 Karłowa odmiana osiągająca rozmiar 10cm. Piękna odmiana tworząca wspaniałe ,geste kępki. Liście wąskie, niemal zakrawające o nitki, gęsto ułożone o barwie jasnozielonej . Roślina zimozielona, dzięki czemu dostarcza barwnego  pierwiastka także w okresie zimy i nie pozwala nam zapomnieć o urokach okresu wegetacyjnego. Idealna pozycja do wszelkiego rodzaju nasadzeń zarówno z wykorzystaniem w przestrzeni publicznej , jak również w nasadzeniach stricte prywatnych.Ze względu na małe wymagania uprawne stanowi wartościowy materiał nasadzeniowy na rabatach i klombach w parkach, zieleńcach, zieleni osiedlowej czy otoczeniu innych budynków w przestrzeni miejskiej Najładniej się komponuje w grupowych, monokulturowych nasadzeniach, tworzących barwne plamy. Nic nie stoi także na przeszkodzie aby były sadzone po 3 – 5 szt na rabatach, klombach, piętrowych nasadzeniach czy donicach w towarzystwie innych roślin. Nie ma jednej bezwzględnej recepty komponowania i nie bójmy się eksperymentować . Piękno tkwi w oczach podziwiającego ,a w związku z tym każdy ma inne preferencje i kryteria atrakcyjności, które nie zawsze pasują do odgórnie narzuconego przez krytyków,ekspertów, media lub dowód słuszności   kanonu piękna (także tego ogrodowego).    Wielkość dorastania :10cm (0,1m)

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Kostrzewa sina – Elijah blue

Piękna sinoniebieska odmiana kostrzewy, która ze względu na  wyjątkowo niskie wymagania uprawne powinna znaleźć zastosowanie i swoje miejsce niemal w każdym ogrodzie. Jest to kępiasta, gęsta trawka o wyjątkowo niebiesko – srebrzystych, wąskich liściach. Dodatkowym przymiotem są pojawiające się w okresie maj – czerwiec niebieskie kwiaty, które z czasem zmieniają odcień na żółty. Roślina ta wpasuje się w każde nasadzenie i na każdy rodzaj gleby , od ubogich, mniej żyznych po urodzajne . Z tego tytułu możemy je z powodzeniem wykorzystywać jako materiał nasadzeniowy w planach nasadzeń publicznych oraz prywatnych. Pięknie się prezentuje sadzona w grupowych, homogenicznych nasadzeniach tworząc barwne plamy. Idealna jako wzbogacenie miejsc w półcieniu, w towarzystwie host, azalii, wietlic, bukszpanów czy żurawek. Ciekawie wygląda w piętrowych nasadzeniach oraz w ogrodach skalnych.  Wielkość dorastania :20cm (0,2m)

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Kostrzewa sina – Eisvogel

Kolejna obok kultywaru Eljah Blue roślina o sinoniebieskim zabarwieniu listowia. Nawet bardziej wysrebrzona (oczywiście w słońcu). Bardzo mało wymagająca uprawowo kostrzewa.  Może z powodzeniem egzystować zarówno na ubogich (często na takich glebach jest bardziej wysrebrzona, a więc atrakcyjniejsza) jak i bardziej zasobnych w składniki pokarmowe, żyźniejszych podłożach. Polecana do nasadzeń publicznych jak i prywatnych, do nasadzeń grupowych, monogenicznych jak i indywidualnych, w charakterze soliterów.  Wielkość dorastania :20cm (0,2m)

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Kostrzewa sina – Golden Touppe

Dla przełamania barw, odmiana o jasnozielonej barwie. Bardzo ciekawa, zwarta, niewielka i ciesząca się coraz większym zainteresowaniem. Preferuje stanowiska słoneczne. Świetnie sprawdzi się w jednogatunkowych nasadzeniach, tworząc w ten sposób barwna plamę. Również na obwódkach. Stanowi też bardzo wartościową roślinę do nasadzeń w pojemnikach. Wielkość dorastania :20cm (0,2m)

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Kostrzewa Sina Eisvogel