Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Malinojeżyna

Malinojezyna - Szkółka roślin Stecz

MALINOJEŻYNA

Malinojeżyna (Tayberry) jest roślina zakwalifikowaną taksonomicznie do rodziny roślin różowatych. Jest ona efektem hybrydyzacji dwóch roślin, maliny oraz  jeżyny krzewiastej. Miejscem będącym kolebka jej powstania jest Szkockie  Dundee. Rok wyhodowania określa się na 1962.

Ze względu na pokrój jest zbliżona wizualnie do krzewu jeżyny. Kwitnie na biało, a efektem końcowym są czerwone i smaczne owoce, które znajdują zastosowanie jako owoc służący do bezpośredniego użycia oraz wyrobie przetworów takich jak dżemy, soki czy konfitury. Odpowiednie także jako dodatek do ciast czy deserów. Także  sprawdzi się jako składnik nalewek oraz win.   Jest to roślina mrozoodporna i   wytrzymała na choroby. Nie ma również szczególnie wysokich wymagań glebowych. 

Świetna pozycja dla zwolenników nowych smaków, którzy chcą się otworzyć na nowe horyzonty i doznania smakowe. Smaczne owoce tej rośliny, które możemy różnorodnie wykorzystać, z pewnością doceni każdy kto spróbuje. Polecamy serdecznie oryginalne i niebanalne  rośliny, które wzbogacą każdy ogród i dadzą wiele radości oraz przyjemnych doznań.

ODMIANA OPIS

Tayberry

Odmiana której geneza wywodzi się ze Szkocji. Cechą charakterystyczną pokroju jest silny wzrost i brak odrostów korzeniowych. Owoc o wydłużonym kształcie ,czerwony,soczysty i smaczny. Owoce idealne do bezpośredniej konsumpcji oraz do przetworów na dżemy, soki, musy, jako dodatek do ciast i deserów  oraz nalewki i wina.  Czas owocowania: połowa lipca -koniec sierpnia

 

 

Źródła internetowe:

Malinojeżyna, https://pl.wikipedia.org/wiki/Malinoje%C5%BCyna