Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Modrzew

Modrzew - Szkółka roślin Stecz

Modrzew (łac. Larix) to drzewo iglaste, które najlepiej rośnie w lekkiej, żyznej , wilgotnej glebie. Do małych ogrodów najczęściej polecane są szczepione jego formy. Modrzew pomimo, że należy do roślin iglastych jesienią zrzuca igliwie, by wiosną czarować nas soczystą zielenią, więc nie bójmy się tego „mankamentu”, ponieważ ta roślina może wnieść do naszego ogrodu wiele walorów dekoracyjnych.  Roślina ta doskonale znosi zanieczyszczenie powietrza, w związku z tym może być sadzona również w zieleni miejskiej oraz przy obiektach przemysłowych. Naturalnie występuje w lasach. Jako roślina dekoracyjna cieszy się ogromną popularnością (zwłaszcza odmiany o zwisającym pokroju) i jest często stosowanym materiałem roślinnym w kompozycjach ogrodowych.  Ozdobny charakter form szczepionych można wykorzystać w zorganizowanych układach aranżacyjnych, sadzone pojedynczo oraz w pojemnikach.  

MODRZEW

ODMIANA OPIS

Modrzew europejski-Kórnik

Odmiana modrzewia o kulistym pokroju. Igły sezonowe, zielone. Pędy z licznymi pąkami pokrytymi żywicą. Idealna roślina na nasadzenia rzędowe stanowiące sąsiedztwo ciągów pieszych lub kołowych. Dobrze wpisze się także w aranżację jako dominanta, porządkująca układ oraz jako element złożonych, wielogatunkowych nasadzeń.  Polecany do nasadzeń miejskich i ogrodów prywatnych.    Wielkość dorastania: forma pienna.

Modrzew europejski-Repens

Odmiana modrzewia o zwisających pędach ku ziemi. Igły zielone, sezonowe. Odmiana najczęściej stosowana jako roślina soliterowa. Pięknie przewisająca korona, o malowniczym wizerunku z pewnością urozmaici każdą kompozycję ogrodową. Wartościowy materiał roślinny do nasadzeń alejowych, jako składnik rzędów wiodących przy kołowych lub pieszych ciągach komunikacyjnych.   Wielkość dorastania: forma pienna.

Modrzew japoński-Little Bogle

Odmiana szczepiona na pniu o gęstych pędach i niedużych przyrostach, korona tworzy nieregularny kulisty kształt. Idealny do donic a także do kompozycji ogrodowych w ogrodach skalnych i wrzosowiskach. Wielkość dorastania: forma pienna.