Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Przetacznik

Przetacznik

 

PrzetacznikPrzetacznik  to roślina, która często bywa mało doceniana w wyborze konsumentów. To zaskakujące ponieważ stanowią bardzo atrakcyjną i niemal bezobsługową kategorię roślin. Są mało wrażliwe na szkodliwe działanie szkodników i chorób grzybowych. Nie są także wymagające pod względem siedliskowym. Tolerują zarówno suchsze i mało wilgotne gleby, jak i  zanieczyszczone powietrze. Świetnie rosną w miejscach słonecznych. 

Kwiaty poszczególnych odmian są zbliżone wizualnie, tworząc szpiczaste kłosy. Pojawiają się w okresie czerwiec – sierpień. Wielką zaleta jest natomiast mnogość ich kolorów  w zależności od odmiany. Pozwala to na dopasowanie roślin w zależności od naszych upodobań kolorystycznych. Są miododajne i przyciągają wiele owadów. Takie rośliny stanowią bardzo ciekawy materiał do nasadzeń grupowych, więc w  formie masywów, tworząc barwne plamy. Mogą być także sadzone jako obwódki przy chodnikach , jak również w wersji pojemnikowej (na tarasach, balkonach, przy wejściach do budynków).   Te wszystkie cechy składają się  na argument do zastosowania tej nieprzeciętnej rośliny we własnej przestrzeni poddanej kształtowaniu za pomocą roślinności. 

ODMIANA OPIS

Przetacznik – First Glory

Odmiana przetacznika o niebieskich kwiatach. Kwitnie w okresie czerwiec-sierpień. Kwiaty mają barwę ciemnoniebieską  i formę szpiczastych kłosów, podobnie jak pozostałe przetaczniki. W aspekcie siedliskowym jest to roślina mało wymagająca i tolerancyjna. Idealnie się sprawdzi w kompozycjach, w których będzie sadzona w barwne plamy.  Wielkość dorastania: 30cm.

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Przetacznik – First Lady

Odmiana różniąca się od pozostałych tylko barwą kwiatu. Tutaj jest to barwa biała. Jest odporna na warunki siedliskowe. W pełni mrozoodporna w naszych warunkach klimatycznych. Może być sadzona w grupach, tworząc barwne plamy, jak również wielobarwne plamy z pozostałymi przetacznikami, różniącymi się barwą kwiatów.     Wielkość dorastania: 30cm.

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

Przetacznik – First Love

Mało wymagająca pod względem siedliskowym roślina . Lubi gleby względnie suche i słoneczne stanowiska. Najważniejszym elementem wpływającym na estetyczny odbiór tej rośliny są szpiczaste kłosy o barwie różowej. Pojawiają się one na roślinie od czerwca do sierpnia.  Warta uwagi roślina do nasadzeń grupowych jednogatunkowych , jako roślina tworząca obwódki czy roślina pojemnikowa. Wielkość dorastania: 20cm.

Kup wysyłkowo w naszym sklepie internetowym –  przejdź do sklepu

 

 

Przetacznik