Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Metasekwoja

Metasekwoja - Szkółka roślin Stecz

METASEKWOJA

Metasekwoja (łac. Metasequoia)  to stara roślina, która została introdukowana  na naszym polskim terenie w 1949 roku. Świetnie sobie radzi w naszych warunkach i na większości typów gleb. Wytwarza dwa rodzaje pędów, z których jedne są trwałe ,zakończone pączkami i drewnieją, a drugie mają charakter sezonowy i wraz z igłami opadają na zimę. Metasekwoje potrafią osiągnąć wysokość do 20m w naszych warunkach. Wyjątkami są wyselekcjonowane jej odmiany np. Goldrush. Metasekwoje pięknie prezentują się sadzone pojedynczo, jako solitery. Moga odgrywać rolę roślinnych akcentów w ogrodzie, ale także stanowić składnik masywnych boskietów. Często znajduje zastosowanie w zieleni miejskiej, jako element parków, ogrodów krajobrazowych czy drzewo alejowe.

 

 

ODMIANA OPIS

Metasekwoja chińska

Jedno z najstarszych gatunkowo drzew. Pokrój stożkowy. Igły jasnozielone o 1,5cm długości, opadające na zimę, miękkie w dotyku. Interesująca roślina dla posiadaczy dużych ogrodów lub jako składnik zieleni miejskiej.   Wielkość dorastania: 12m po 30 latach.

Metasekwoja chińska –Goldrush

Drzewko o stożkowatym pokroju i złocistożółtym ulistnieniu. Pedy są luźno ułożone. Roślina ta wykształca dwa rodzaje pędów : trwale które drewnieją na zimę oraz sezonowe które wraz z igłami opadają na zimę. Młode rośliny wymagają zabezpieczenia na zimę. Roślina ta stanowi idealny akcent w ogrodzie zarówno pod względem pokroju jak i kolorystyki. Wielkość dorastania: 3m