Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Wiciokrzew

Wiciokrzew - Szkółka roślin Stecz

WICIOKRZEW

Wiciokrzew (łac.  Lonicera) to roślina należąca systematycznie do rodziny przewiertniowatych. Znajdziemy pośród nich zarówno kultywary o zimozielonym jak i sezonowym ulistnieniu. Kwiaty zazwyczaj pachnące o przyjemnym hedonicznie zapachu. Preferują zazwyczaj wszystkie rodzaje gleb , choć słabiej rosną na mało żyznych i wilgotnych podłożach. Pod względem stanowiska wykazują tolerancję zarówno na miejsca słoneczne jak i w półcieniu. Jesienią zazwyczaj pojawiają się owoce. Predestynowana roślina do pokrywania wszelkich powierzchni pionowych typu trejaże, altany, pergole, ogrodzenia, bramy, ściany i różnego rodzaju podpory.

ODMIANA OPIS

Wiciokrzew Browna – Dropmore Scarlet

Kultywar o długo kwitnących kwiatach. Pojawiają się w okresie od czerwca do września. Barwa kwiatów odznacza się pomarańczowoczerwoną kolorystyką. Bardzo wartościowe pnącze do nasadzeń ukierunkowanych na pokrycie powierzchni pionowych typu ogrodzenia, bramy, trejaże, altany, pergole, ściany budynków czy konary drzew. Wielkość dorastania :2m.

Wiciokrzew –  Goldflame

Pnącze o szybkim wzroście i długo kwitnącej charakterystyce. Kwitnie w okresie czerwiec – wrzesień. Kwiaty rurkowate, będące barwnie kompilacją kolorów czerwonego , żółtego i różowego. Atrakcyjna roślina , która z pewnością wprowadzi ożywienie do każdego nasadzenia.  Wielkość dorastania :2m.

Wiciokrzew pomorski – Serotina

Pnącze o wyjątkowo pachnących kwiatach, które przez długi okres znajdują się na roślinie (V-IX). Kwiaty mają barwę fioletowo czerwoną na zewnątrz i beżowożółtą wewnątrz, a formę rurkowatą. Dodatkowo pojawiają się owoce od czerwca do października. Roczny przyrost do 2 m. Polecana do bram, furtek elementów małej architektury typu pergola , trejaż, altana, zakamuflowania mało atrakcyjnych przestrzeni pionowych, przy wszelkiego rodzaju kratownicach i podporach oraz do porastania konarów drzew. Preferuje zarówno stanowiska w słońcu jak i półcieniu. Polecamy do nasadzeń w sferze publicznej jak i prywatnej.  Wielkość dorastania :4m.

Wiciokrzew pomorski – Tellmanna

 Atrakcyjna roślina pnąca o interesujących rurkowatych kwiatach. Pojawiają się one na roślinie w okresie czerwiec – lipiec. Kwiaty o żółtym zabarwieniu, z pewnością rozświetlą każdą kompozycję. Odpowiednia do pokrywania różnych pionowych powierzchni typu ogrodzenia, ściany czy kratownice.   Wielkość dorastania :3,5m.