Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Klon

Więcej informacji na temat klonów oraz opisy odmian ozdobnych znajdziesz pod następującym linkiem: Klon

Klon- Acer

ODMIANA OPIS

Klon jawor

Drzewo o rozłożystej koronie. Cechuje się popielowatą koroną. Liście barwy zielonej 3-5 klapowe. Pospolicie spotykany w naszym kraju i mało wymagający pod względem warunków siedliskowych.  Wielkość dorastania: 30m.

Klon  jesionolistny 

To pozycja, która stanowi roślinę introdukowaną na gruncie Polskim, a którego pochodzenie sięga  Ameryki Północnej. Cechą charakterystyczną jest zielona lub fioletowa barwa młodych pędów. Liście zielone, zmieniające barwę na żółtą w porze jesiennej. Bardzo ciekawy malowniczy pokrój sprawia, że jest to pozycja o dużych walorach estetycznych i dekoracyjnych. Wymaga jednak pewnego formowania ze względu na skłonność do wielopiennego rozwoju. Wielkość dorastania: 15m.

Klon  polny

Nisko ugałęzione drzewo o gęstej, stożkowej bądź jajowatej koronie. Naturalnie występują w Środkowej i południowej Europie, Azji Mniejszej oraz na Kaukazie.  Liście są niewielkie, ciemnozielone oraz zmieniające barwę na żółtą w okresie jesiennym. Ciekawostką jest sposób wykorzystywania tej rośliny, gdyż można ją wykorzystać w charakterze formowanego żywopłotu jak również jako drzewo alejowe. Wielkość dorastania: 15m.

Klon
Pospolity

Klon pospolity cechuje się dużą, regularną, rozłożystą koroną. Liście mają barwę zieloną o kształcie pięcioklapowym. Jesienią zmieniają barwę na żółtą. Na przełomie kwietnia i maja (jeszcze przed pojawieniem się liści) pojawiają się  zielonożółte, mocno miododajne kwiaty. Klony pospolite należą do roślin o małych wymaganiach siedliskowych. Jest rośliną ruderalną, która potrafi bez problemu bytować na obszarach silnie zmienionych przez człowieka. Te cechy sprawiają , że mogą być sadzone na każdym stanowisku i świetnie spisują się w każdym rejonie naszego kraju. Często wykorzystywane w nasadzeniach obejmujących zieleń miejską oraz w celach rekultywacyjnych.     Wielkość dorastania: 30m.