Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Iglaste

Rośliny iglaste

Rośliny iglaste to klasa roślin o specyficznym dla siebie kształcie liści, które są zazwyczaj łuskowate lub szpilkowe.  Są one głównie  zimozielone , z nielicznymi wyjątkami, typu: modrzew, miłorząb i metasekwoja. Stanowią one najczęściej szkielet zielony naszych kompozycji ogrodowych, tło dla innych roślin. Ich zimozielone usposobienie sprawia ,że nasz ogród staje się atrakcyjny nie tylko w trakcie sezonu wegetacyjnego ,ale także w okresie zimowym. To bardzo istotne z punktu widzenia estetycznego oraz mentalnego. Obecność zielonego elementu roślinnego zimą wpływa korzystnie na odczucia psychiczne i poprawia nastrój.

Innym istotnym czynnikiem który motywuje do ich angażowania w kształtowanej wokół naszych budynków przestrzeni jest uniknięcie oczyszczania terenu z zrzucanych w okresie jesiennym  liści,  charakterystycznego dla większości liściastych roślin. Ta czynność niestety angażuje często sporo zasobów czasowych oraz wymaga pewnych nakładów pracy. Większość roślin iglastych pozwala uniknąć tego typu niedogodności i dlatego są tak często stosowane.   Posiadamy w swej ofercie wiele odmian z poszczególnych  rodzajów roślin iglastych. Ta paleta asortymentowa ulega coraz większej dywersyfikacji i staje się coraz bardziej obfita.

Na przestrzeni lat powstało wiele różnych kultywarów poszczególnych roślin i ten trend się ciągle rozwija. Z tego tytułu staramy się wprowadzać do sprzedaży nowe rośliny, które spełnią oczekiwania naszych obecnych i nowych klientów. Rozumiemy, że każdy ma inne kryteria i upodobania estetyczne i mamy nadzieję, iż odnajdzie w naszej szkółce roślinę pasującą do jego subiektywnego kanonu potrzeb. Posiadamy rośliny zarówno w formie kontenerowej (pojemnikowej), jak również w wersji kopanej z zabezpieczoną bryłą korzeniową. Te drugie są zazwyczaj większe pod względem gabarytu części naziemnej, a dzięki strukturze gleby na jakiej są uprawiane bryła ziemi z jaka są kopane rośliny jest odporna na rozpadanie i trwała. To bardzo ważna zaleta z punktu widzenia późniejszych przyjęć takich egzemplarzy, których skuteczność w naszym wykonaniu jest niemal 100%.   Sprawdź i przekonaj się sam, klikając poniżej na zdjęcie rodzaju rośliny iglastej, które przeniesie Cię do strony z wykazem jej  odmian.

PendulaChoina Kanadyjska

CisCis

 

Cyprysik Lawsona-Ellwood's Gold

Cyprys

big_Jałowiec Stricta

Jałowiec

Jodła

Jodła


Metasekwoja
milorzab
Miłorząb
Modrzew europejski-Repens

Modrzew

SosnaSosna

Świerk biały - "Conica"

Świerk

Żywotnik Globosa Żywotnik