Ożywczy akcent w ogrodzie – ligustr “Aureum”

Ligustr w odmianie “Aureum” jest rośliną, której obecność w ogrodzie dostarcza rozświetlającego efektu. Najbardziej znaną odmianą jest ligustr pospolity, który znalazł szerokie zastosowanie w kształtowaniu przestrzeni za pomocą roślinności. Najczęściej możemy go spotkać w miastach w formie niskiego żywopłotu, który towarzyszy zieleni osiedlowej, zakładom przemysłowym, obiektom służby zdrowia czy administracji publicznej itd. Jest to mało wymagająca pod względem uprawnym roślina. Podobnie jest w przypadku jej kultywaru o nazwie “Aureum” . Ta odmiana jest jednak dużo ciekawsza optycznie, na co wpływa przede wszystkim jej ożywcza, żółtozielona kolorystyka liści. Wprowadzają one do ogrodu element kontrastowy oraz urozmaicają fragment kompozycji w której go wykorzystamy.

Formowanie w Topiary

Ponadto bardzo istotną zaletą tej rośliny jest tolerancja na kształtowanie. Możemy go swobodnie kształtować w różne formy czy to geometryczne, amorficzne lub figuralne. Obecnie formowane rośliny są chętnie włączane do kompozycji przez prywatnych i publicznych inwestorów, gdyż regularne kształty przynoszą przyjemne odczucia estetyczne i sprawiają wrażenie porządku.

Kwitnienie

Roślina ta kwitnie na przełomie czerwca i lipca, a kwiaty mają kremową barwę. Cechują się dużo miododajnością i są gremialnie odwiedzane przez pszczoły oraz inne owady zainteresowane nektarem. Polecamy serdecznie do wszelkiego rodzaju nasadzeń jako rośliny żywopłotowej, materiał do formowania topiarów czy swobodnie rosnącej rośliny w złożonych układach wielogatunkowych. W ostatnim przypadku z pewnością zapewni piękne żółte tło dla innych egzemplarzy .

Please follow and like us:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ta strona używa ciasteczek. Dowiedz się więcej na temat ciasteczek.