Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Rośliny formowane

Formowane

drzewka formowane

R ośliny formowane z sezonu na sezon zyskują coraz większą rzeszę amatorów w naszej szkółce. Dlatego postanowiliśmy wyjść na przeciw naszym klientom (obecnym i przyszłym) i opisać zalety tychże roślin oraz zaprezentować kilka zdjęć z naszych produktów zaliczanych do tej kategorii.

 

 

 

bonsaiRośliny przyjmują różne charakterystyczne kształty: stożki, kule itd. Każda z roślin ma unikalny dla siebie pokrój, barwę czy docelowy rozmiar. Niektóre mają piękne, różnobarwne kwiaty czy liście inne zaś owoce. Niekiedy jednak to nie wystarcza gospodarzowi ogrodu. Aby uatrakcyjnić jeszcze bardziej jego wygląd oraz wprowadzić pewną nutkę ciekawości i ekstrawagancji decyduje się na zakup formowanej rośliny.

 

forms3Ogromna gama kształtów jakie znamy z empirycznego widzenia otaczającego nas świata jest inspiracją dla osób które tworzą z roślin swego rodzaju „dzieła sztuki”. Ta początkowo będąca domeną Chin a następnie rozwinięta przez japońskich sztukmistrzów, skądinąd nie łatwa umiejętność nadawania rośliną różnych form jest już znana na całym świecie oraz implementowana w ogrodach nawet najbardziej konserwatywnych pod tym względem posiadaczy zielonych „oaz”. Takie rośliny sprawiają ,iż nasz ogród ma nie spotykany charakter oraz wdzięk. Dlatego zapraszam serdecznie do naszej szkółki i skorzystania z naszej oferty formowanych roślin.