Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych Stecz

Ach te pięknie kwitnące róże…

Róże

Róża

“C zymże jest nazwa? To, co zwiemy różą, pod inną nazwą równie słodko by pachniało. “ – William Szekspir, Romeo i Julia, akt II, 2, 1595.

 

roz2Tak jak mówi cytat, róże to szlachetne pięknie wyglądające i pachnące kwiaty. Nie bez powodu nazywa się je królowymi ogrodów. Kiedyś były domeną ogrodów królewskich i otoczenia świątyń, niedostępne dla zwykłych śmiertelników. Piękno dostrzegane w ich kwiatach znajdowało potwierdzenia w ich nazewnictwie, którego źródłem były imiona pięknych kobiet. Obecnie każdy może mieć w swoim “królewskim” ogrodzie te piękne rośliny. Urozmaicają one i przede wszystkim upiększają nasze przydomowe ogrody swoim nie kontrowersyjnym urokiem.

 

rozabig1Ogromna ilość odmian, których kryteriami podziałów są między innymi charakter wzrostu, forma, zastosowanie, zapach, barwa, kształt czy wielkość kwiatów itd. powoduje zawrót głowy. Są ich tysiące. Zapach, który zniewala, poprawia humor a nawet według naukowców zastosowany podczas snu poprawia zapamiętywanie informacji jest jednym z głównych atutów róży. Barwa i kształt sprawiają , iż można na nie patrzyć godzinami i zachwycać się (w sztuce jest wiele arcydzieł których przedmiotem są róże). Wielkość kwiatów, od kilkunasto centymetrowych do kilku centymetrowych a także ich zagęszczenie na roślinie , dają ogromne pole do popisu w tworzeniu zewnętrznego otoczenia. U nas w ofercie także jest godny uwagi wybór róż (zwłaszcza piennych) dlatego zapraszamy serdecznie do zakupów. Wejdź w link:RÓŻE lub wedłóg następującego algorytmu: spójrz na spis treści po lewej stronie→pod kategorią “liściaste” wybierz “kwitnące”→ a następnie “Róża”