Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych
Szkółka drzew krzewów owocowych i ozdobnych

Rośliny kwitnące jesienią

Hortensja

Jesień większości z nas kojarzy się z kolorowymi liśćmi, początkowo na drzewach a później na ziemi, dłuższymi nocami i krótkim dniem oraz z chłodniejszą aurą. Nie zapominajmy jednak , że jesienią (wczesną) kwitną także rośliny i dostarczają pieknych wrażeń estetycznych, różnorodnymi kolorami oraz kształtnymi i nietuzinkowymi kwiatami, które w połączeniu z kolorowymi liśćmi tworzą wspaniały klimat.

 

Istnieje wiele roślin kwitnących jesienią .Z pewnością każdy z nas słyszał o lime4takiej roślinie jak hortensja. Są to pięknie kwitnące właśnie wczesną jesienią krzewy, wydające różnobarwne kwiaty o ciekawym pokroju kwiatostanu, które przyciągają wzrok automatycznie. Od stożkowego po płaskie. Są one ogromnym urozmaiceniem ogrodu, a wielu rozpływa się nad nimi i nie wyobraża własnego ogrodu bez nich. Dodatkowym ich atutem jest brak szczególnych wymagań pielęgnacyjnych, jeśli chodzi o ochronę przed patogenami, są względnie odporne na choroby. Wymagają jednak miejsc osłoniętych przed wiatrem a zimą okrywania. Dotyczy to zwłaszcza hortensji ogrodowych, najbardziej odpornymi na mróz są bukietowe hortensje, a zwłaszcza nowa odmiana Vanille Freise. Dodatkowo istotna jest gleba, hortensje lubią kwaśny lub lekko kwaśny odczyn gleby oraz wilgoć w niej. Myślę że jednak warto spełnić te warunki i cieszy się pięknym ogrodem pełnym kwiatów.

 

rozabig5Innymi roślinami kwitnącymi, które mogą dać nam wiele radości estetycznej jesienią są ketmie syryjskie, znane u nas bardziej pod nazwą hibiscus. Mają one piękne kwiaty o tonacjach barwnych od niebieskich po różowe. Wymagają jednak szczególnej ochrony przed mrozem, ale niestety na piękny widok trzeba się pomęczyć. Myślę że warto. Jesienią pięknie koloryzują ogród także wrzosy, które mają różnorodne barwy. Nieocenioną przyjemność wizualną przynoszą także kwitnące pięciorniki, które cechują się różnymi kolorami kwiatów- różowe, czerwone, pomarańczowe, kremowe, białe czy żółte. Pięciorniki kwitną od czerwca do października. Warto więc zadbać o ciągłość kwitnienia w ogrodzie, gdyż kwiat to kwintesencja ogrodu. Wszystkie wymienione rośliny można zakupić w naszej szkółce. Zapraszamy serdecznie.